Dobre przygotowanie do matury

Szkoła średnia to nie lada wyzwanie dla uczniów, którzy właśnie ukończyli szkołę podstawową. Przez kilka dobrych lat uczniowie będą musieli zmierzyć się z najróżniejszymi wyzwaniami, jak chociażby odpowiedzi ustne, czy też sprawdziany. “Najgorsze” dopiero czeka na nich na końcu szkoły – egzamin maturalny. Krok do dorosłości. Jednym z obowiązkowych egzaminów jest język angielski. W dawnych czasach nikt nie przykładał uwagi do tego języka, ale czasy obecnie się zmieniły. Angielski to obowiązek. Aby dobrze przygotować się do tego języka przydać się może książka z serii New Matura Solutions Intermediate. Są to bardzo dobre podręczniki, które pomagają świetnie opanować materiał.

“Matura Solutions Intermediate SB +CDR”

Tim Falla opracował podręcznik, który na pewno przyda się wielu maturzystom. Niezależnie od tego, czy przystępują oni do egzaminu podstawowego, czy też rozszerzonego. Tak, wydawać by się mogło, że egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym jest lepszy, ale nie zapominajmy o tym, iż jest to również inwestycja w przyszłość dziecka. Im lepiej będzie on umiał komunikować się w języku angielskim, tym lepiej dla niego. Znajomość języka obcego pomaga otworzyć wiele drzwi. Posiadanie takiego podręcznika, jak “Matura Solutions Intermediate SB +CDR” może okazać się bardzo pomocne. Nawet, jeżeli uczeń samodzielnie będzie z niego korzystał w zaciszu domowym. Tim Falla zawarł w środku wszystkie, najważniejsze zagadnienia maturalne, które mogą zostać poruszone na egzaminie – zarówno, jeżeli chodzi o egzamin pisemny, jak również ustny.

“Matura Solutions New Intermediate WB+CD”

Tym razem Tim Falla zaprosił do współpracy Paula Davisa i Małgorzatę Wieruszowską. Razem opracowali oni zeszyt ćwiczeń, który w jeszcze lepszy sposób pomaga przyswoić materiał na maturę. To, co jest ogromną zaletą, to słowniczek, który pomaga w lepszy sposób opanować słownictwo, jakie poruszane jest przy okazji każdych kolejnych zagadnień maturalnych. Do tego można poznać tutaj poszczególne funkcje językowe, które są bardzo przydatne na maturze. Całość została opracowana zgodnie z najnowszymi technologiami, dzięki czemu samodzielna praca ucznia jest możliwa. Zeszyt ćwiczeń jest bardzo często używany przez nauczycieli podczas lekcji z języka angielskiego. Będzie to doskonałe wsparcie dla uczniów, którzy na pewno będą chcieli przygotować się do nauki danego przedmiotu. Nie tylko nauczyciele, ale również rodzice powinni wspierać swoje dzieci w przygotowaniu do matury.

Szkoła - obraz utworzony przez cookie_studio - pl.freepik.com